Abiyelik Kumaş Kasım 23, 2018 – Yayınlanan: Kumaş – Etiketler: , ,

Abiyelik Kumaş

Abiyeler, özel gün ve organizasyonlarda kullanılan gece elbiseleridir. Genellikle saten ve tül kumaşlardan oluşur, şık ve zarif bir tasarıma sahiptir. Hazır giyim mağazalarında sıklıkla bulabileceğimiz bu elbiseler bazen vücudumuza tam uyum sağlamaz, bol veya dar olabilir. Böyle durumlarda dışardan satın almak yerine abiyelik kumaş alarak kendimiz dikebilir veya bir terziye götürerek beden ölçülerimize uygun olarak diktirebiliriz. Abiyelerin dikiminde en önemli faktör bedenimize en uygun kumaşı seçebilmektir. Yaz günlerinde giyilecek bir abiye veya tuvalet ise daha ince, sizi terletmeyecek kumaşlar seçmelisiniz. Kış günlerinde giyilecek bir elbise ise biraz daha kalın bir kumaş seçebilirsiniz.

Abiyelerde kullanılacak kumaşlar dantel, saten, tafta, şantuk, ipek, şifon, organze, tül olmalıdır. Dantel kumaşın birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar ; Fransız danteli, nakışlı Fransız danteli ve kordene dantel olmak üzere üç çeşittir. Fransız danteli, genellikle gelin duvaklarından kullanılan bir kumaştır. Çok şık ve narin bir yapıya sahiptir. Maliyeti yüksek olduğu için çok tercih edilen bir kumaş değildir. Fakat bu kumaşın taklitleri bulunduğundan dikkatli olmanızda fayda vardır. Nakışlı Fransız danteli, asıl ismi brode olan bu kumaş, tül kumaşları üzerine işlenerek elde edilmektedir. Yapısının ince olmasından dolayı genellikle elbiselerin yaka ve göğüs bölümlerine uygulanır. Vintage tarzı bir abiye veya gelinlik istiyorsanız bu kumaş tipi size daha uygun olacaktır. Kordene dantel, elbisenin bütününde uygulanabilen abiyelik kumaştır. Tüm abiye çeşitlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tül kumaş, en ince kumaş türüdür ve transparandır. Prenses etek modeli düşünüyorsanız bu kumaşı tercih edebilirsiniz. Şifon, abiyede en çok kullanılan kumaştır. Drape görünümlü bir abiye düşünüyorsanız sizin için güzel bir seçenek olacaktır. Eğer düz bir etek modeli olan abiye düşünüyorsanız saten kumaşları tercih edebilirsiniz.

Hayatınızın en özel gün ve organizasyonlarında şık görünmek, bedeninize uygun olacak bir abiye diktirmek istiyorsanız, en güzel abiyelik kumaş çeşitlerini sitemizden en uygun fiyata sipariş edebilirsiniz. Ürünlerimiz arasında hiçbir taklit kumaş bulunmamaktadır. Hepsi son trendlere uygun, kaliteden ödün verilmeden üretilmiş, ihtiyacınıza uygun olarak tasarlanarak hizmetinize sunulmuştur.